Bulgarlar Edirne’den sonra Kırklareli’ne de akın etti

Bulgarlar Edirne’den sonra Kırklareli’ne de akın etti

Bulgarlar, Edirne’den sonra Kırklareli’ne de akın etmeye başladı. İlde her çarşamba kurulan pazarda Bulgar yoğunluğu yaşanıyor. Buraya gelen yabancılar yüklü miktarda alışveriş yapıyor. Kırklarelili pazarcı esnafı, “Bulgarlar başımızın tacı” diyerek kasa dolusu palamut aldıklarını ifade ediyor.

Edirne ve Tekirdağ’a gelerek alışveriş  yapan Bulgarlar bu kez de Kırklareli‘ne gelerek kasa dolusu alışveriş yapıyorlar. Kırklareli’nde her hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, pazarcı esnafı Bulgaristan  vatandaşlarının alışverişinden memnun.

EDİRNE VE TEKİRDAĞ’DAN SONRA KIRKLARELİ’NE DE AKIN ETTİLER

Kırklareli’nde her hafta Kapalı Pazar Yerinde kurulan Çarşamba pazarında bu hafta Bulgar yoğunluğu yaşandı. Gerek turlarla gerekse kendi araçları ile Kırklareli’ne gelen Bulgar vatandaşları, öncelikle kent merkezinde dolaştıktan sonra adresleri Çarşamba pazarı oldu. Bulgarlar, meyve, sebze, balık ve giyim gibi birçok ihtiyacını sağladı.

“KASA DOLUSU PALAMUT ALIYORLAR”

Pazarcı esnafı Yahya Şentürk, Bulgar vatandaşlarının Çarşamba pazarında alışverişlerini yaptıklarını belirterek Kırklareli’ne davet etti. Şentürk, “Gelsinler alışverişlerini yapsınlar. Bizim pazarcı esnafımız memnun onlardan. Ben buradan takip ediyorum kasa dolusu palamut, meyve alıyorlar” dedi.

“BULGARLAR BAŞIMIZIN TACI”

Palamutta bu sene bereketli sezon geçirdiklerini söyleyen balıkçı esnafı Umutcan Karışan da Bulgar vatandaşlarını davet etti. Karışan, “Bu sene yoğunluk çok güzel ve bereketli. Palamut akını var.Karadeniz’den bayağı bir palamut akını oldu. Bulgar vatandaşları bu sene maşallah var gidip geliyorlar. Hareketli geçiyor inşallah böyle bereketli geçecek. Bulgarlar başımızın tacı devamlı gelmelerini tavsiye ederiz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:bulhaber.com dan alınmıştır


 

Paylaş